Doğal Yalıtım Sıvası

Doğal Yalıtım Malzemesi Olan Styronit Nefes Alabilme Özelliğine Sahip Olup Aynı Zamanda Kullanıldığı Alanlarda Enerji Tasarrufu Sağlamaktadır !t

Doğal yalıtım malzemesi insan, doğa ve bina sağlığını koruyarak aynı zamanda enerji tasarrufu sağladığını söyleyebiliriz. Nefes alabilme, gürültüyü engelleme, tarihi sıva restorasyonu gibi bir çok ortamda hem zararlı gazları önler ve aynı zamanda bizlere daha konforlu bir mekan sunar. Çok çeşit doğal yalıtım malzemeleri bulunmaktadır ve hepsi farklı alanlarda kullanılarak istenilen özelliği sunar. Okul, hastane gibi insan nüfusunun fazla olduğu kapalı alanlarda ses ve ısı yalıtımına ihtiyaç duyulmaktadır ve yalıtım malzemeleri bu alanlarda en çok kullanılan ürünler arasındadır.

Horasan; restorasyon veya tarihi sıvalar için kullanılan bu harç genel olarak tarihi mekanlarda görüntüyü iyileştirmek ve sağlamlığı artırmak için kullanılmaktadır.
Doğal yalıtım malzemesi ile birlikte uygulanacak alanların temiz, sağlam ve kuru olması gereklidir aksi takdirde olumlu sonuçlar alınamayabilir.

Akustik;Bu yalıtım malzemesi ise genel olarak sesin yoğun olduğu ve nüfusun kalabalık olduğu alanlarda kullanılmaktadır. Gürültüyü engellemek için doğal akustik yalıtım malzemesi kullanılmalıdır.Okul, otel, ofis, fabrika gibi ses kirliliğinin yüksek olduğu alanlarda Akustik doğal yalıtım malzemesi kullanarak sorununuzu çözüme kavuşturabilirsiniz.

BioKlima; Mekanın iç kısmından uygulanabilecek doğal yalıtım malzemelerinden birisidir. Yüksek difüzyon ve nefes alabilme özelliğine sahip olan bu ürün, mekandaki hava kalitesini en iyi duruma getirebilmek için özelliklerini sergiler ve havalandırmaya destek olarak konforlu bir ortam oluşturur.
Tüm kapalı mekanların iç kısımlarında kullanılabilir.

Biomantolama; Boyası yapılmış bina ve yapılarda dışarıdan kullanılması mümkün olan bu ürün, BioKlima ürünündeki gibi yüksek nefes alma özelliğine sahiptir ve ekstra olarak ısı konforu sağlamaktadır. Su itme ve yapışma özelliğiyle hem el ile uygulanabilir hemde alçı-sıva makinası ilede uygulanabilir.
Dış cephesi boyalı olan tüm yüzeylerde kullanılabilir.

Doğal yalıtım malzemesi kullandığınız alanda sizlere hem konfor hem enerjiyi az tüketme anlamında ekonomik katkı sağlayacaktır. Yeni yapılacak bina, ofis, fabrika gibi alanlarda kesinlikle bu tür yapı malzemelerinin kullanılması önerilmektedir.

Styronit insan sağlığı ve yapı biyolojisi üzerine olumlu etkiler bırakan doğal yalıtım uygulamalarını ülke çapında yaygınlaştırmayı hedeflemiştir.Styronit doğal yalıtım malzemeleri hakkında detaylı bilgi için ürünler sayfasına göz atabilirsiniz..

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir