Uzun Süren Uygulamalar Dezavantajlıdır

Styronit uygulaması bilinen sıva uygulamalarından farksızdır. Geleneksel sıva uygulamalarında olduğu gibi elle veya makinayla yüksek hızda iş almak mümkündür.

Yeni yapılan binalarda dış cephede 2 – 3 cm, iç cephestyronit-muteahhit-genel-gorunumde 1 – 1,5 cm kalınlıklarda standart delikli tuğlalar, bims blok, gaz beton ve brüt beton üzerine uygulanır. Bu uygulama aslında geleneksel bina sıva ihtiyacına yalıtımla birlikte cevap vermektedir.

Styronit üzerine bina içerisinde saten alçı, sıyırma şeklinde rahatlıkla uygulanır. İstenilen her türlü boya uygulamada sorun yaratmaz. Yaşanan binalarda ocak ayında kar yağarken dahi, bina içerisinden 2 ustayla yaklaşık 100m2 bir ev bir günde uygulaması tamamlanır.

Styronit’le bina içerisinden yapılacak uygulamalarla, ustalar hava muhalefetine maruz kalmadan rahat uygulamalı büyük bir iş potansiyeline sahip olacaklardır.

Doğal Yalıtım Sıvası Styronit, içerisinde bulunan perlit, pomza, organik ve inorganik lifler ile doğal, antibakteriyel ve sağlıklı bir yalıtım sunar. Petrol türevi maddeler içermez. A grubu yanmazlık sertifikasına sahiptir. Geleneksel uygulamalardan 1000 m2’de 10 ton daha hafiftir. Plaka veya panel benzeri bir ara ürüne ihtiyaç duymadığından ısı köprüleri oluşturmaz.

Isı yalıtımının yanı sıra, akustik yalıtım, nem ve rutubete karşı da koruma sağlar. Nefes alan benzersiz yapısı ile binanızı yoğuşma ve terlemeye karşı korur. Yapı ömrünü uzatır. Üstelik bunları daha hızlı biçimde uygulama imkanı sunar.