Ses Yalıtımı

Ses yalıtımı sesin rahatsız edici etkisini azaltmak ve yayılmasını önlemek için yapılan işlemdir.Styronit doğal yapı malzemeleri ile ses yalıtım uygulamalarında uzman çözümler sunar !

Ses ve Gürültü Kirliliği

Ses enerji çeşitlerinden birisidir dalgalar halinde yayılarak titreşimin oluşmasına sebep olur ve ses meydana gelir. Ses yalıtımı yaşanılan bir alanda sesin verdiği rahatsızlıktan dolayı sesin etkilerini en aza indirmek amacıyla yapılan bir yalıtım türüdür. Sesin hem ortamda yayılmasını yankı yapmasını engellemek hemde dışarıdan gelen sesleri önlemek için bir çok kişi yaşadığı veya çalıştığı alana ses yalıtımı yaptırmaktadır. Ses yutan yapı malzemeleri kullanılarak ses yalıtımı sağlanmış olur.
Günümüz nüfusuyla bir çok ilde artık 1 milyonu aşkın insan yaşamaktadır. Cadde üzerinde oturan veya çalışan insanlar otomobil, insan gibi milyonlarca sese tanık olarak başları ağrımaktadır ve bu durum insanlarda agresif bir hal oluşturmaktadır.

Ses Yalıtımı Nedir ?

Gerekli araç gereçlerin yalıtım yapılacak yere uygulanması sesin %50 oranında veya daha fazla oranda azalmasıdır. Ses yalıtımını uygulatmak isteyen bir çok insan çok fazla ses çevresinde yaşadığından bu durumdan fazlasıyla şikayetçi olmaktadır. Araba sesleri, insan sesleri veya fabrika-işyerinde kullanılan makina sesleri insanları büyük derecede rahatsız etmektedir. Ses yalıtımı evin duvarlarına, tavanına veya tabana uygulanmaktadır.
Yumuşak gözenekli malzemeler ve insanlar, çevredeki gürültünün kendilerine çarpmasıyla önemli bir kısmının yutulmasına neden olurlar. Sesin dalgalar ve titreşimle halinde bir yüzeye çarpması yankı yapmaya ve boğukluğa sebep olur. Yapı malzemelerinde kullanılan yalıtım bu sesi çarptığı anda yutarak geri yansımamasını ve yükselmemesini sağlar.

Ses yalıtımı

Ses yalıtımı

Ses Yalıtımı İçin Doğal Çözüm : Styronit Akustik

Ses yalıtımı için farklı maddeler kullanılabilmektedir.Sesin yayılmasını önleyen en iyi maddelerden biri köpüktür.Köpüğün yanı sıra artık günümüzde doğal organik lifler içeren maddelerden oluşan yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır.Bu doğal yalıtım malzemeleri arasında Styronit Akustik gelmektedir, en bilinen ve tercih edilen ses yalıtım malzemesidir.Styronit Akustik komşu duvarlarda, asansörlerde, iş yerlerinde, jeneratör dairelerinde, atölyelerde, ofisler arası duvarlarda, otellerde, eğitim binalarında kısacası gürültüyü engellemek istenen tüm yapılarda uygulanabilen doğal akustik yalıtım malzemesidir.Aynı zamanda A sınıfı yangın dayanımı özelliğine sahiptir.

Ses Yalıtımı Nerelerde Uygulanabilir

Ses yalıtımı ülkemizde en çok okullarda kullanılmaktadır her okulda yaklaşık olarak bin öğrenci bulunduğundan dolayı gürültü kirliliğide artış göstermektedir. Yan yana olan dersliklerde seslerin diğer sınıflara yayılmaması için duvalarda ses yalıtımı yapılarak yankı ve gürültü kirliliği en aza indirilir.
Havaalanı, havalimanı, hastane, devlet daireleri, özel şirketler, fabrikalar fazlaca insan

Ses yalıtımı yaptırmak istediğiniz alanda kesinlikle kaliteli malzemeler kullanmanızı öneriyoruz aksi takdirde ilerleyen zamanlarda yalıtım yıprandıkça bir özelliği kalmaz ve ses problemiyle tekrardan karşılaşabilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir