Bioklima STY 325

Halihazırda boyalı, yaşanan binalarda dış cepheden uygulama yapılamayan yerlerde, içten uygulanan doğal ısı yalıtım malzemesidir. Yüksek difüzyon ve nefes alma kabiliyetine sahiptir. Bu nedenle iç hava kalitesini iyileştirir ve mekanik havalandırmaya destek olarak doğal Bioklimatik bir ortam oluşturur. 1 cm kalınlıklarda dahi ısı yansıtma yeteneği sayesinde iç ortam koşullarında ısı enerjisinin korunmasına yüksek katma değer sağlar.
 • Yüksek Isı Yalıtımı
 • Mükemmel Yapışma Özelliği
 • Isı Köprüsü Oluşturmaz
 • Çevre Dostu Ürünündür
 • Esnektir, Hafiftir, Çatlamaz
 • A Sınıfı Yangın Dayanımı
 • Kolay Hazırlanır Ve Uygulanır
 • Uzun Ömürlüdür
 • Bio-klimatik Ortam Sağlar
 • Ekonomiktir
 • EPD Tip III Belgelidir

Yüzey Hazırlığı

Uygulama yapılacak yüzey temiz, kuru, sağlam ve toz, kir, yağ ve benzeri yapışmayı engelleyecek kalıntılardan ve gevşek parçacıklardan arındırılmış olmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyde tamir gerektiren, bozukluklar, çatlaklar, v.b. bölgeler var ise uygulama öncesi bunlar düzeltilmelidir. Duvarların nefes almasını sağlayabilmek için metrekareye 4-5 delik açılması gereklidir. (7-10 mm uçlu matkap) Boyalı yüzey üzerine uygulama yapmadan önce mutlaka Styronit Kompakt Astar uygulayınız. Styronit Kompakt Astar uygulama yüzeyini %100 kapatmış ve tamamen kurumuş olmalıdır.

Harcın Hazırlanması

Karıştırma kabına 9,5 kg’lık Sty 325 Bioklima, tamamen boşaltılır ve üzerine 15-20 It su eklenerek bir karıştırıcı veya mala ile topak kalmayacak şekilde en az 5 dakika karıştırılır. Ürünün tam olarak homojen olmasını sağlamak için ambalajın tamamını bir seferde kullanınız.

Uygulama İşlemi

Bioklima klasik sıva yöntemleriyle uygulanır. Uygulama yüzeyinin durumuna göre ano çekilir. İlk kat uygulamasını serpme olarak yapınız. Kurumasını tamamladıktan sonra diğer kat veya katlar halinde uygulanabilir. Uygulama sonrası yüzey mastarlanır, yüzeyde boşluklar oluşması durumunda uygun bir mala, sünger ile düzeltilmelidir. Köşelerdeki malzeme kalınlıklarına dikkat edilmelidir. Ürün üzerine son kat uygulamasına (boya, her türlü kaplama malzemesi, v.b) geçilmeden önce, ürünün tamamen kuruduğundan emin olun. Yüzeyde kullanılacak olan boya astarı ve boya, su bazlı olmalıdır. Başka tür astar ve/veya boya kullanmayınız.

Malzeme yapısı : Doğal organik, inorganik lifler ve bağlayıcı içerir.
Renk : Bej Renk
Uygulama Kalınlığı : 1,0 – 3,0 cm
Tüketim : 3,0 Kg/m2 ( 1 cm kalınlık, düz yüzeylerde )
Uygulama Sıcaklığı : Uygulama zemin sıcaklığı 5°C ile 35°C arasında olmalıdır.
İşnelebilme Süresi : 8 saat ( kullanıma hazırladıktan sonra, ortam sıcaklığına göre değişiklik gösterebilir. )
Ambalaj : 9,5 / 0,5 Kg Kraft Torba
Raf Ömrü : Ürün, açılmamış orjinal ambalajında, kuru ve korunaklı yerlerde depolanmalıdır.Ürün kalitesinin zarar görmemesi için zeminle temas etmemesi gerekmektedir.Soğuktan, dondan, güneş ışığından korunmalıdır.En fazla 12 sıra olucak şekilde istiflenmelidir.Rutubet topak oluşumuna ve ürün kalitesinde bozulmaya sebep olabilir.Burada belirtilen şartların sağlanması durumunda raf ömrü 12′ aydır.
Kuru Yoğunluk : 325 / 25 Kg/m3 TS EN 1015-10
Yangın Dayanımı : A TS EN 13501-1
Bağ Dayanımı : 0.284 N/mm2 (FP:B) TS EN 1015-12

Ürün Başvuru Formu