KABA STY 160

Tüm yapılarda klasik kaba sıva yerine içten ve dıştan uygulanan doğal ısı yalıtım malzemesidir. Yüksek nefes alma kabiliyetine ve yapışma özelliğine sahiptir.
 • Yüksek Isı Yalıtımı
 • Mükemmel Yapışma
 • Nefes Alma Özelliği
 • Çevre Dostu Ürünündür
 • Ekonomiktir
 • Esnektir, Çatlamaz, Hafiftir
 • Esnektir, Çatlama Yapmaz
 • A Sınıfı Yangın Dayanımı
 • Kolay Hazırlanır ve Uygulanır
 • Uzun Ömürlüdür
 • EPD Tip III Belgelidir

Yüzey Hazırlığı

Uygulama yapılacak yüzey temiz, kuru, sağlam ve toz, kir, yağ ve benzeri yapışmayı engelleyecek kalıntılardan ve gevşek parçacıklardan arındırılmış olmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyde tamir gerektiren, bozukluklar, çatlaklar, v.b. bölgeler var ise uygulama öncesi bunlar düzeltilmelidir. Brüt beton, v.b. yüzeyler üzerine uygulama yapmadan önce mutlaka Styronit Kompakt Astar uygulayınız. Styronit Kompakt Astar uygulama yüzeyini %100 kapatmış ve tamamen kurumuş olmalıdır. Tuğla, Gazbeton ve Bims blok gibi yüzeylere Sty 160 Kaba, direkt olarak uygulanır.

Harcın Hazırlanması

Karıştırma kabına 9 kg’lık Sty 160 Kaba, tamamen boşaltılır ve üzerine 15-18 LT su eklenerek bir karıştırıcı veya mala ile topak kalmayacak şekilde en az 5 dakika karıştırılır. Ürünün tam olarak homojen olmasını sağlamak için ambalajın tamamını bir seferde kullanınız.

Uygulama İşlemi

Sty160 Kaba, mala, uygun alçı ve sıva makineleri ile uygulanabilir. Sıva makinesi ile uygulamada tüm yüzeye eşit miktarda atılmalıdır. İlk kat uygulamasını mutlaka serpme olarak yapınız. Kurumasını tamamladıktan sonra diğer kat veya katlar halinde uygulanabilir. Kolon/kiriş gibi beton elemanları ile duvar yapı elemanları arasında rabis teli veya 10x1Omm aralığına sahip sıva filesi kullanılması tevsiye edilir. 3 cm ve üzeri kalınlıklarda rabis teli veya 10x1Omm aralığına sahip sıva filesi kullanılması önemle tavsiye edilir. Uygulama sonrası yüzey mastarlanır, yüzeyde boşluklar oluşması durumunda uygun bir mala, sünger ile düzeltilmelidir. Ürün üzerine son kat uygulamasına (boya, her türlü kaplama malzemesi, v.b) geçilmeden önce, ürünün tamamen kuruduğundan emin olun. Yüzeyde kullanılacak olan boya astarı ve boya, su bazlı olmalıdır. Başka tür astar ve/veya boya kullanmayınız. Boyanın yapılmayacağı veya daha sonra yapılacak olan zamana kadar geçen sürede ürünün dış hava şartlarından korunması için yüzeye şeffaf astar uygulayınız.

Malzeme yapısı : Doğal organik, inorganik lifler ve bağlayıcı içerir.
Renk : Gri Renk
Uygulama Kalınlığı : 1,5 – 7,0 cm
Tüketim : 3,0 Kg/m2 ( 1 cm kalınlık, düz yüzeylerde )
Uygulama Sıcaklığı : Uygulama zemin sıcaklığı 5°C ile 35°C arasında olmalıdır.
İşnelebilme Süresi : 8 saat ( kullanıma hazırladıktan sonra, ortam sıcaklığına göre değişiklik gösterebilir. )
Ambalaj : 9 kg ± 0,5  Kraft Torba
Raf Ömrü : Ürün, açılmamış orjinal ambalajında, kuru ve korunaklı yerlerde depolanmalıdır.Ürün kalitesinin zarar görmemesi için zeminle temas etmemesi gerekmektedir.Soğuktan, dondan, güneş ışığından korunmalıdır.En fazla 14 sıra olucak şekilde istiflenmelidir.Rutubet topak oluşumuna ve ürün kalitesinde bozulmaya sebep olabilir.Burada belirtilen şartların sağlanması durumunda raf ömrü 6 aydır.
Kuru Yoğunluk : 280 / 25 Kg/m3 TS EN 1015-10
Basınç Dayanımı : 1,80 N/mm2 (CS1 ve CSII ) TS EN 1015-11
Bağ Dayanımı : 0.284 N/mm2 ( FP:B ) TS EN 1015-12

Ürün Başvuru Formu