STY 355+ Akustik Plus

Bitişik duvarlarda, asansör perdesinde, mekanik alanlarda, atölyelerde, ofis arası duvarlarda, okullarda, otel, sinema, konferans salonlarında, gürültüyü engellemek amacı ile yüm yapılarda uygulanabilen doğal akustik yalıtım malzemesidir.

Tüm yapılarda, iç cephelerde kullanılır. Tuğla, Bims Blok, Gaz beton, Betonarme, alçıpan, betopan yüzeylerde kullanılır.

  • Yüksek ses yalıtımı
  • Mükemmel yapışma özelliği
  • Ses köprüsüne engel olur
  • Çevre dostu üründür
  • Esnektir, çatlama yapmaz
  • Hafiftir, binalarınıza yük bindirmez
  • A1 Sınıfı yangın dayanımı
  • Kolay hazırlanır ve uygulanır
  • Uzun ömürlüdür
  • Ekonomiktir.

Yüzey Hazırlığı

Uygulama yapılacak yüzey temiz, kuru, sağlam ve toz, kir, yağ ve benzeri yapışmayı engelleyecek kalıntılardan arındırılmalı ve sağlam bir yüzey hazırlanmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyde tamir gerektiren, bozukluklar, çatlaklar, v.b. bölgeler var ise uygulama öncesi bunlar düzeltilmelidir. Brüt beton, alçıpan, betopan ve boyalı yüzey üzerine uygulama yapmadan önce mutlaka Styronit Kompakt Astar uygulayınız. Styronit Kompakt Astar uygulama yüzeyini %100 kapatmış ve tamamen kurumuş olmalıdır.

Harcın Hazırlanması

Karıştırma kabına 18 kg’lık Sty 355+ Akustik Plus, tamamen boşaltılır ve üzerine mevsim sıcaklılarına göre 15-20 lt su eklenerek bir karıştırıcı veya mala ile topak kalmayacak şekilde en az 5 dakika karıştırılır. Ürünün tam olarak homojen olmasını sağlamak için ambalajın tamamını bir seferde kullanınız.

Uygulama İşlemi

Sty 355+ Akustik Plus, mala, uygun alçı ve sıva makineleri ile uygulanabilir. Sıva makinesi ile uygulanan malzeme tüm yüzeye eşit miktarda atılmalıdır. Ano kullanılması tavsiye edilir. İlk kat uygulamasını serpme olarak yapınız. Kurumasını tamamladıktan sonra diğer kat veya katlar halinde uygulanabilir. 5 cm ve üzeri kalınlıklarda rabis teli kullanılması önemle tavsiye edilir. Uygulama sonrası yüzey mastarlanır, yüzeyde boşluklar oluşması durumunda uygun bir mala, sünger ile düzeltilmelidir. Ürün üzerine son kat uygulamasına (boya, her türlü kaplama malzemesi, v.b) geçilmeden önce, ürünün tamamen kuruduğundan emin olun. Yüzeyde kullanılacak olan boya astarı ve boya, su bazlı olmalıdır. Başka tür astar ve/veya boya kullanmayınız

Malzeme yapısı : Doğal organik, inorganik lifler ve bağlayıcı içerir.
Renk : Bej-Gri
Uygulama Kalınlığı : 2,0-5,0 cm
Tüketim : ~6,0 kg/m2 ( 1 cm kalınlık, düz yüzeylerde )
Uygulama Sıcaklığı : Uygulama zemin sıcaklığı 5°C ile 35°C arasında olma.lıdır
İşlenebilme Süresi : 8 saat ( kullanıma hazırlandıktan sonra, ortam sıcaklığına göre değişiklik gösterebilir )
Ambalaj : 18 ± 0,5 Kg Kraft Torba
Raf Ömrü : Ürün, açılmamış orjinal ambalajında, kuru ve korunaklı yerlerde depolanmalıdır. Ürün kalitesinin zarar
görmemesi için zeminle temas etmemesi gerekmektedir. Soğuktan, dondan, güneş ışığından korunmalıdır. En fazla 12 sıra olacak şekilde istiflenmelidir. Rutubet topak oluşumuna ve ürün kalitesinde bozulmaya sebep olabilir. Burada belirtilen şartların sağlanması durumunda raf ömrü 12 ay’dır.
Kuru Yoğunluk :

600 ± 25 kg/m3 TS EN 1015-10

Yangın Dayanımı : A TS EN 13501-1
Ses Yatılımı : 52-60 dB EN-ISO 717-1

Ürün Başvuru Formu