Horasan STY HRSN

Sty HRSN Horasan tarihi yapılarda restorasyon, derz dolgu harcı olarak kullanılabilen doğal bir harçtır. Aynı zamanda camii, hamam gibi kubbeli yapılarda ısı ve ses yalıtım harcı olarak kullanılmaktadır. Syt Horasan Harcı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Koruma ve Uygulama ve Denetim Müdürlüğü ( KUDEB ) analiz raporuna sahip bir üründür.
  • Yüksek Isı Yalıtımı
  • Mükemmel Yapışma
  • Nefes Alma Özelliği
  • Çevre Dostu Ürünündür
  • Esnektir, Hafiftir, Çatlamaz
  • Ekonomiktir
  • A Sınıfı Yangın Dayanımı
  • Kolay Hazırlanır ve Uygulanır
  • EPD III Tip Belgelidir
  • Uzun Ömürlüdür

Yüzey Hazırlığı

Uygulama yapılacak yüzey temiz, kuru, sağlam ve toz, kir, yağ ve benzeri yapışmayı engelleyecek kalıntılardan ve gevşek parçacıklardan arındırılmış olmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyde tamir gerektiren, bozukluklar, çatlaklar, v.b. bölgeler var ise uygulama öncesi bunlar düzeltilmelidir. Brüt beton, boyalı yüzey üzerine uygulama yapmadan önce mutlaka Styronit Kompakt Astar uygulayınız. Styronit Kompakt Astar uygulama yüzeyini %100 kapatmış ve tamamen kurumuş olmalıdır. Tuğla, Gazbeton gibi yüzeylere direkt olarak uygulanır.

Harcın Hazırlanması

Karıştırma kabına 9,0 kg’lık Sty HRSN Horasan, tamamen boşaltılır ve üzerine 20-25 It su eklenerek bir karıştırıcı veya mala ile topak kalmayacak şekilde en az 5 dakika karıştırılır. Ürünün tam olarak homojen olmasını sağlamak için ambalajın tamamını bir seferde kullanınız.

Uygulama İşlemi

Mala, uygun alçı ve sıva makineleri ile uygulanabilir. Sıva makinesi ile uygulanan malzeme tüm yüzeye eşit miktarda atılmalıdır. Ano kullanılması tavsiye edilir. İlk kat uygulamasını serpme olarak yapınız. Kurumasını tamamladıktan sonra diğer kat veya katlar halinde uygulanabilir. Yüzeyin durumuna ve ayrıca 3 cm ve üzeri kalınlıklarda rabis teli kullanılması önemle tavsiye edilir. Uygulama sonrası yüzey mastarlanır, yüzeyde boşluklar oluşması durumunda uygun bir mala, sünger ile düzeltilmelidir. Ürün üzerine son kat uygulamasına (boya, her türlü kaplama malzemesi, v.b) geçilmeden önce, ürünün tamamen kuruduğundan emin olun. Yüzeyde kullanılacak olan boya astarı ve boy su bazlı olmalıdır. Başka tür astar ve/veya boya kullanmayınız.

Malzeme yapısı : Doğal organik, inorganik lifler ve bağlayıcı içerir.
Renk : Pembe ( Horasan Rengi )
Uygulama Kalınlığı : 2,0 – 5,0 cm
Tüketim : 3,0 Kg/m2 ( 1 cm kalınlık, düz yüzeylerde )
Uygulama Sıcaklığı : Uygulama zemin sıcaklığı 5°C ile 35°C arasında olmalıdır.
İşnelebilme Süresi : 3 saat ( kullanıma hazırladıktan sonra, ortam sıcaklığına göre değişiklik gösterebilir. )
Ambalaj : 9,0 / 0,5 Kg Kraft Torba
Raf Ömrü : Ürün, açılmamış orjinal ambalajında, kuru ve korunaklı yerlerde depolanmalıdır.Ürün kalitesinin zarar görmemesi için zeminle temas etmemesi gerekmektedir.Soğuktan, dondan, güneş ışığından korunmalıdır.En fazla 12 sıra olucak şekilde istiflenmelidir.Rutubet topak oluşumuna ve ürün kalitesinde bozulmaya sebep olabilir.Burada belirtilen şartların sağlanması durumunda raf ömrü 12′ aydır.
Kuru Yoğunluk : 300 / 25 Kg/m3 TS EN 1015-10
Yangın Dayanımı : A TS EN 1350-1
Bağ Dayanımı : 0,284 N/mm2 ( FP:B ) TS EN 1015-12

Ürün Başvuru Formu