Konforlu ve Gürültüsüz Yaşam Alanları İçin Ses Yalıtımı!

Ses yalıtımı, dışarıdan ve içeriden yankı yapan seslerin tekrar içeriye dönüşünü sağlamaması için geliştirilmiş bir izolasyon malzemesidir.

Ülke nüfusunun ve merkez bölgelerin hızla gelişmesiyle merkez ve sanayi bölgelerinde oturan, çalışan kişiler sürekli gürültüye maruz kalmaktadırlar. Özellikle ofis gibi mekanlarda kişilerin birbirinin seslerinden dolayı işlerine konsantre olamaması iş verimini büyük ölçüde düşürmektedir.
Şehir içlerinde yaşayan sakinler otomobil, makine ve insan seslerinin şiddetli bir şekilde gürültü saçmaya devam etmesi sonucunda kişide sağlık yönünden problemler görülmesini sağlamaktadır. Gürültüler zamanla dikkat ve   konsantrasyon bozukluğu  gibi olumsuz durumlarada  yol açmaktadır. Zamanla tekrarlanan bu problemlere maruz kalan kişiler ciddi anlamda sinir, stres ve agresiflik duygularını en üst seviyede yaşamaktadırlar. Yeni yapılacak ve yapılmakta olan binaların projelerinde artık ısı ve ses yalıtımı bu durumlara çözüm olarak getirilmiştir ancak önceden yapılmış yapılarada ses yalıtımı uygulatabilmek mümkün!

Ses Yalıtımının Uygulandığı Alanlara Sağladığı Faydalar!

-Ses ve gürültü kirliliğinin yoğun olduğu alanlarda ses yalıtımı uygulanması gürültüyü ve dışarıdan gelen sesleri büyük oranda azaltacaktır.
-Ses ve gürültü maruziyetine kalmayan kişiler iş alanlarında daha verimli çalışabilir ve daha dikkatli davranabilir.
-Okul, hastane ve otel gibi insan yoğunluğunun en üst seviyede olduğu mekanlarda kişilerin birbirinden rahatsız olmaması ve konforlu hizmet sunulması açısından en ideal seçenek yine ses yalıtımı uygulaması.
-Ses yalıtımının en büyük katkısı ise sağlık problemlerinin önüne geçmesidir. Gürültü ve ses devamlılığından etkilenip sinirlenen, sinir bozukluğu ve agresiflik yaşayan kişiler için tek çözümdür diyebiliriz. Ses yalıtımı eşliğinde kişilerin sağlık durumlarıda konforlu alanlarla beraberinde iyileşme gösterir!

Ses Yalıtımı Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

-Ses yalıtımı yaptıracak kişiler öncelikle kullanılması gereken malzemenin kalitesini belirlemelidir. Kalitesiz malzemelerin uygulanması yalıtımı olumlu yönde etkilemeyecektir ve zamanla deforme olarak özelliğini yitirecektir bu yüzden Styronit malzemelerini güvenle kullanabilirsiniz. Kaliteli ve uzun ömürlü yalıtımlar için en iyi tercih Styronit.
-Uygulatmak istediğiniz alanları belirlemelisiniz iç veya dış cephe olarak istediğiniz bölgeye uygulatabilirsiniz ancak en çok ses alan cepheye uygulatmanız daha mantıklıdır. Tüm cephelere uygulatmanızda mümkündür.
-Ses yalıtımı kaliteli malzeme kadar kaliteli işçilikte isteyen bir uygulamadır bu yüzden firmamız tarafından sizlere en kaliteli ürünü ve işinde profesyonel olan ekip arkadaşlarımızı temin edebiliriz!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir