Biomantolama STY 300

Halihazırda boyalı, yaşanan binalarda dış cepheden uygulanan doğal ısı yalıtım malzemesidir.Yüksek ısı konforu sağlanması ve yüksek nefes alma özelliği ile binalarda yaşam konforunu yükseklere çıkarır.Yüksek yapışma özelliğine ve su itme özelliğine sahiptir.Elle, herhangi bir alçı veya sıva makinası ile de uygulanabilen hazır malzemesidir.
 • Yüksek Isı Yalıtımı
 • Mükemmel Yapışma Özelliği
 • Isı Köprüsü Oluşturmaz
 • Nefes Alma Özelliği
 • Çevre Dostu Ürünüdür
 • Esnektir, Çatlamaz, Hafiftir
 • Ekonomiktir
 • A Sınıfı Yangın Dayanımı
 • Kolay Hazırlanır ve Uygulanır
 • Uzun Ömürlüdür
 • EPD Tip III Belgelidir
 • Yüksek Su İtme Gücü

Yüzey Hazırlığı

Uygulama yapılacak yüzey temiz, kuru, sağlam ve toz, kir, yağ ve benzeri yapışmayı engelleyecek kalıntılardan ve gevşek parçacıklardan arındırılmış olmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyde tamir gerektiren, bozukluklar, çatlaklar, v.b. bölgeler var ise uygulama öncesi bunlar düzeltilmelidir. Uygulama yapmadan önce yüzeye mutlaka Styronit Kompakt Astar uygulayınız. Styronit Kompakt Astar uygulama yüzeyini %100 kapatmış ve tamamen kurumuş olmalıdır.

Harcın Hazırlanması

Karıştırma kabına 9,5 kg’lık Sty 300 Biomantolama, tamamen boşaltılır ve üzerine 15-20 It su eklenerek bir karıştırıcı veya mala ile topak kalmayacak şekilde en az 5 dakika karıştırılır. Ürünün tam olarak homojen olmasını sağlamak için ambalajın tamamını bir seferde kullanınız.

Uygulama İşlemi

Biomantolama, mala, uygun alçı ve sıva makineleri ile uygulanabilir. Sıva makinesi ile uygulanan malzeme tüm yüzeye eşit miktarda atılmalıdır. Ano kullanılması tavsiye edilir. İlk kat uygulamasını serpme olarak yapınız. Kurumasını tamamladıktan sonra diğer kat / katlar halinde uygulanabilir. 3 cm ve üzeri kalınlıklarda rabis teli kullanılması önemle tavsiye edilir. Uygulama sonrası yüzey mastarlanır, yüzeyde boşluklar oluşması durumunda uygun bir mala, sünger ile düzeltilmelidir. Ürün üzerine son kat uygulamasına (boya, her türlü kaplama malzemesi, v.b) geçilmeden önce, ürünün tamamen kuruduğundan emin olun. Yüzeyde kullanılacak olan boya astarı ve boya, su bazlı olmalıdır. Başka tür astar ve/veya boya

Malzeme yapısı : Doğal organik, inorganik lifler ve bağlayıcı içerir.
Renk : Bej Renk
Uygulama Kalınlığı : 1,0 ve üzeri
Tüketim : 3,0 Kg/m2 ( 1 cm kalınlık, düz yüzeylerde )
Uygulama Sıcaklığı : Uygulama zemin sıcaklığı 5°C ile 35°C arasında olmalıdır.
İşnelebilme Süresi : 8 saat ( kullanıma hazırladıktan sonra, ortam sıcaklığına göre değişiklik gösterebilir. )
Ambalaj : 9,5 ± 0,5 Kg Kraft Torba
Raf Ömrü : Ürün, açılmamış orjinal ambalajında, kuru ve korunaklı yerlerde depolanmalıdır.Ürün kalitesinin zarar görmemesi için zeminle temas etmemesi gerekmektedir.Soğuktan, dondan, güneş ışığından korunmalıdır.En fazla 12 sıra olucak şekilde istiflenmelidir.Rutubet topak oluşumuna ve ürün kalitesinde bozulmaya sebep olabilir.Burada belirtilen şartların sağlanması durumunda raf ömrü 12′ aydır.
Kuru Yoğunluk : 300 ± 25 Kg/m3 TS EN 1015-10
Basınç Dayanımı : 1,80 N/mm2 (CSI / CSII ) TS EN 1015-11
Bağ Dayanımı : 0,284 N/mm2 (FP:B) TS EN 1015-12

Ürün Başvuru Formu